Wybiera się rowerem z Londynu do Polski w charytatywnym celu!

Marta to 23 letnia dziewczyna, która mieszka od kilku lat w Londynie gdzie pracuje i uczy się South Thames College. Jej wielką pasją od zawsze były zwierzęta i wyprawy rowerowe wszelkiego rodzaju.

Kilka tygodni temu Marta postanowiła połączyć te dwie pasje i ma zamiar wybrać się rowerem z Londynu do Polski na Festiwal Woodstock, a także organizuje zbiórkę pieniężną na rzecz przytuliska dla zwierząt 'Przystań Ocalenie' która mieści się w Tychach.
Dowiedz się więcej od samej autorki pomysłu:

„Pomysły takie jak ten biorą się z przeczytanych artykułów czy zasłyszanych opowieści. W moim przypadku pomysł przejechania 1300 km rowerem pojawił się po rozmowie na temat Woodstocku ze znajomą z Polski.

Pół żartem rzuciłam że jak tak dalej pójdzie i ceny na samolot do Szczecina wzrosną jeszcze bardziej to zostanie mi przejechać tę trasę rowerem... I klamka zapadła. Przy każdej wolnej chwili przeglądałam artykuły i filmy o innych kolarzach i podróżnikach, sprawdzałam ceny sprzętu i pytałam o opinie innych. Kilka dni później Rozmawiałam ze znajomą z pracy na ten temat.

Zapytała mnie czy będzie to podróż charytatywna. Wcześniej nie myślałam o tym w ten sposób ale wiedziałam od razu że jest to dobry pomysł I że dzięki temu wydarzeniu powinno to dotrzeć do wystarczającej ilości osób, które będą chętne udzielić pomocy. Wiedziałam również od razu na co chciałam zbierać pieniądze. Jako miłośniczka zwierząt wszelkiej maści, natychmiast pomyślałam o przytulisko dla zwierząt o nazwie 'Przystań Ocalenie' Przystań mieści się w Tychach gdzie się urodziłam i wychowałam dlatego też jest mi bardzo bliskie. To miejsce nie jest zwyczajnym schroniskiem dla zwierząt jest to miejsce gdzie zwierzęta niechciane lub skazane na rzeź dostają drugą szansę w życiu. Są tam zarówno osły, konie i owce jak i koty, psy, a nawet kury.

Wszystkie te zwierzęta zasługują na dach nad głową i pełną miskę. A jak wiadomo takie miejsca czasem także potrzebują pomocy, aby pomóc innym. Dlatego też mam nadzieję pojawić się tam w sierpniu ze środkami które choć trochę odciąża ich od zmartwień. Będę kontaktować się również z firmami które będą chętne dołączyć się do akcji i pomogą w zbiórce żywności oraz niezbędnych rzeczy takich jak na przykład koce. Jeśli chodzi o przygotowywanie do podroży, dużym sprawdzianem było dla mnie przejechanie prawie 100 km w jedną stronę nad morze.

Pierwszy raz z bagażem. Mimo tremy i lekkiego niepokoju, wyjazd udał się świetnie i wprawił mnie w jeszcze lepszy i jeszcze bardziej optymistyczny nastrój. Plan trasy z Anglii do Polski rozpoczyna się z południowo Zachodniego Londynu, a kończy w Kostrzynie nad Odrą. Pierwszym przystankiem będzie kemping niedaleko Dover z którego na następny dzień przeprawie się promem do Francji. Następnie w planie są noclegi między innymi w Ostend w Belgii, w Rotterdamie w Holandii, w Hanower oraz w Berlinie w Niemczech. Jeśli dziennie pokonam 150 km to dotrę do Polski w 8 dni, lecz na wszelki wypadek daję sobie 2 dni zapasu w razie problemów ze sprzętem.
Cała podróż ma być sprawdzianem mojej wytrzymałości, oraz zachęta dla innych, by także próbowali tego co teoretycznie wydaje się zbyt ciężkie do zrobienia.

Na koniec chciałabym serdecznie podziękować wszystkim organizacjom i osobom które mnie wspierają w przygotowaniach do wyjazdu.

Wszystkie pieniądze jakie uda mi się zebrać przekaże osobiście schronisku po przyjeździe do Tychów.


Chcesz pomóc?


Daj nam łapkę w górę lub udostępnij ten artykuł dalej…


Jeżeli spodobał ci się pomysł i chciałbys wesprzeć zbiórkę, przekaż dotację z której dochód w całości pojedzie z Martą do schroniska
kliknij link poniżej:


https://www.justgiving.com/crowdfunding/marta-marta

 

Przebieg całej wyprawy będziemy relacjonowali w postaci galerii i wpisów samej autorki pomysłu. 

 

Read 5589 times

Portal dla Polaków w Northamptonshire: wiadomości z regionu i kraju, wydarzenia, praca, katalog lokalnych firm

Skontaktuj się z nami!

ALPHA Project - wydawca portalu NorthamptonPL.com
31 Irthlingborough Road, Wellingborough,
NN8 1NW

T: 01933 805 606
M: 07577092069, 7972757317
E: info@northamptonpl.com

Pozostań w kontakcie

Zajrzyj do nas. Nie przegap ważnych informacji.

facebook   youtube

Copyright © 2017 NorthamptonPL.com Site. All Rights Reserved.
Designed by ALPHA Project