Zamachy terrorystyczne? Istnieje sposób aby temu zapobiec!!!

Coraz częściej spotykamy się z problemem ataków terrorystycznych na tle religijnym w Europie przez co ISIS i inne instytucje terrorystyczne stają się bardzo popularne medialnie.

Zwracając na siebie uwagę medialną są w stanie dotrzeć do znacznie większego grona osób niezrównoważonych psychicznie, bo jak inaczej możemy ich nazwać. Wszystko to pozwala i wspomaga organizacje kolejnych zamachów poprzez zachwianie porządku publicznego .

Jak widać popularność można uzyskać także poprzez nienawiść!

Jak często słyszymy o instytucjach które naprawiają świat? Powiedziałbym nawet że jest odwrotnie.

Kto sponsoruje ISIS czy Al-Qaede? Dobre pytanie, czy są to państwa które zarabiają na danym konflikcie? Czy też biznesmeni piastujący wysokie stanowiska w korporacjach, które często są powiązane z polityką danego kraju lub polityką międzynarodową.

Weźmy przykład konfliktu zbrojnego w Syrii w którym nie walczy kraj „A” z krajem „B”. Dochodzą do tego jeszcze „C,D i E „ gdzie w pewnym momencie zaciera się granica pomiędzy terrorystami a obrońcami.

Czy istnieje sposób aby powstrzymać ISIS i ataki terrorystyczne na tle religijnym? Niestety sytuacja w której znalazła się Europa jest dość trudna. Fale uchodźców które nawiedziły Europę to nie tylko biedne rodziny szukające schronienia i bezpieczeństwa lecz też niestety terroryści i ekstremiści religijni.

Do sedna!

Wyobraźcie sobie że w przypadku zamachu lub ataku terrorystycznego media za każdym razem określałyby sprawcę za „osobę psychicznie chorą” która nie miała żadnych powiązań z organizacjami terrorystycznymi. Każdy list lub przekaz zamachowców byłby przekazywany służbom bezpieczeństwa a nie publikowany publicznie.
Terroryści po każdym udanym zamachu swoim przekazem chcą dotrzeć do jak największego grona odbiorców aby pokazać swoja siłę i wzbudzić respekt i strach. Odcinając im dostęp do publicznego przekazu odcięlibyśmy im tzw. „prąd”.

Być może taki ruch powstrzymałby w pewnym sensie rozlew krwi oraz osłabił terrorystów.

Może w takiej sytuacji potencjalny zamachowiec zastanowiłby się dwa razy czy warto ginąć lub gnić w więzieniu do końca życia skoro i tak nikt się o tym nie dowie. Każde państwo powinno także zwiększyć inwigilacje dot. terroryzmu na tle religijnym oraz blokadę podejrzanych kont internetowych. Przechwycenie kluczowych rozmów obecnie zapobiega setkom zamachów rocznie.

Dla wielu taki pomysł  może okazać się  banalny lecz każdy ruch, który mógłby powstrzymać terroryzm powinien wcześniej czy później wzięty pod uwagę.

Read 2494 times

Portal dla Polaków w Northamptonshire: wiadomości z regionu i kraju, wydarzenia, praca, katalog lokalnych firm

Skontaktuj się z nami!

ALPHA Project - wydawca portalu NorthamptonPL.com
31 Irthlingborough Road, Wellingborough,
NN8 1NW

T: 01933 805 606
M: 07577092069, 7972757317
E: info@northamptonpl.com

Pozostań w kontakcie

Zajrzyj do nas. Nie przegap ważnych informacji.

facebook   youtube

Copyright © 2017 NorthamptonPL.com Site. All Rights Reserved.
Designed by ALPHA Project