Klinika urody Innovation Beauty wprowadza nowe usługi! - Northampton

W Northampton niedawno otworzyła się Polska Klinika Urody Innovation Beauty, która prężnie się rozwija oferując profesjonalne zabiegi kosmetyki estetycznej.

Obecnie klinika dodała do swojej ofert usługę trwałego usuwania owłosienia laserem Light Sheer, której dotychczasowo brakowało na naszym rynku.

Specjalnie dla naszych czytelników Klinika Innovation Beauty wylosuje trzech klientów na darmowy zabieg  (okolice pach). Rejestracja przez stronę https://m.facebook.com/Innovationbeauty.eu/ w wiadomości prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w konkursie hasłem: NorthamptonPL

Ponadto w swojej ofercie posiadają promocję na pakiety- serii zabiegów depilacji (niezbędnej do trwałego pozbycia się włosów).

Odpowiemy również Państwu na kilka pytań:

Czy wszystkie lasery są takie same?

Nie, dostępne są lasery, które różnią się od siebie skutecznością, mają różne wady i zalety. Każdy charakteryzuje się innymi parametrami między innymi: długością fal, czasem trwania impulsu, obszarem głowicy.

Wśród nich najskuteczniejszy jest laser diodowy LightSheer, dzięki któremu możemy pozbyć się włosów na stałe! Jego fala wnika w naskórek na głębokość dwóch milimetrów, co skutecznie niszczy strukturę włosa odpowiedzialną za jego wzrost. Działanie lasera nie wpływa na funkcjonowanie organizmu, dlatego jest to metoda bezpieczna. Istotą działania lasera Light Sheer na mieszek włosowy jest zjawisko selektywnej fototermolizy-wiązka światła pochłaniana przez struktury mieszka włosowego zawierającego melaninę, zamieniana jest na ciepło, które niszczy macierz włosa odpowiedzialną za jego wzrost. Powoduje to destrukcje mieszka oraz uszkadza struktury organizmu odpowiedzialne za odbudowę i rekonstrukcje owłosienia. W Polsce popularna jest również depilacja technologią IPL (znacznie mniej skuteczna od lasera diodowego). Laser Light Sheer jest polecany przez Profesora Andrzeja Kaszubę (Naczelny Krajowy Konsultant ds. Dermatologii).

Czym różni się laser Light Sheer od urządzeń typu IPL i VPL?

Różnica pomiędzy laserem a IPL polega głównie na skuteczności usuwania owłosienia i ilości zabiegów potrzebnych do depilacji. Laser diodowy Light Sheer usuwa owłosienie na zawsze, po serii zabiegów włosy nie odrastają.

W laserze diodowym Light Sheer  fale świetlne lasera mają tę samą długość fali i niewielką rozbieżność, w związku z tym działają w sposób celowany na włos (a konkretnie na jego barwnik). Nie szkodzą tkankom dookoła. Skuteczność epilacji (depilacji laserowej) laserem Light Sheer sięga 95% (dowodzą tego badania kliniczne). To znaczy, że może odrosnąć 5 % włosków, które są jasne, cienkie i nie mają ciemnego barwnika - melaniny.

IPL (Intense Pulsed Light czyli Intensywnie Pulsujące Światło) lub VPL nie są laserami, choć często są nimi błędnie nazywane. Dużo gabinetów pisze, że oferuje usługi „Depilacji laserowej, a w rzeczywistości pacjent poddawany jest zabiegowi naświetlaniu lampą xenonową zawartą w tych urządzeniach. Wadą urządzeń IPL jest to, że wysyłają one wiele długości fal i przez to rozgrzewają przy okazji tkanki okoliczne. Wiązka światła pochłaniana jest nie tylko przez melaninę, ale również przez otoczenie. IPL nie działa wybiórczo na włos. Jest to metoda z powadzeniem stosowana przy zamykaniu naczynek , dlatego wiele gabinetów kosmetycznych ma tego typu urządzeniu i używa je również w celu usuwania owłosienia. Przy wykorzystywaniu IPL istnieje ryzyko poparzenia skóry, dlatego nie można dobrać podczas zabiegu dostatecznie wyskocz parametrów, tak by porządnie przegrzać struktury odpowiedzialne za wzrost włosa

Bolesność zabiegów IPL i laserów podobna i uzależniona jest od wrażliwości pacjenta oraz urządzenia do depilacji. Dodatkowo u pacjentów poddanych zabiegom depilacji IPL całkowite usunięcie owłosienia jest znacznie utrudnione ponieważ cebulki włosów po naświetlaniu IPL mogą być inaczej uszkodzone, "zdeformowane" przez co skuteczna trwała laserowa depilacja (epilacja) może być trudniejsza po wcześniejszych zabiegach fotodepilacji IPL.


Jakie są jeszcze inne metody laserowego usuwania owłosienia dostępne na rynku?

Na przykład elektroliza - Do cebulki wprowadza się przy pomocy igły (elektrodę), przez którą przepływa prąd. Powstałe w ten sposób ciepło na stałe niszczy białka, które odpowiadają za wzrost włosa.

Jakie mamy jeszcze lasery dostępne na rynku?

Podstawowym kryterium podziału laserów jest długość promieniowania (im fala światła laserowego jest dłuższa, tym głębiej urządzenie penetruje tkankę skóry).

Laser rubinowy o długości fali 694 nm, był jednym z pierwszym urządzeniem stosowanym przy depilacji owłosienia z twarzy. Usuwa tylko włosy ciemne, a ciemna karnacja utrudnia wykonanie zabiegu. Istnieje ryzyko oparzenia skóry.

Laser aleksandrytowy o długości fali 755 nm skutecznie usuwa owłosienie ciemne, słabiej jasne włosy. Ciemna karnacja obniża skuteczność zabiegu. Wnika w skórę w mniejszym stopniu niż laser diodowy Light Sheer dlatego jest mniej skuteczny.

Laser diodowy Light Sheeer wykorzystuje falę o długości 810-820 nm. Skutecznie niszczy ciemne włosy oraz komórki odpowiedzialne za ich odbudowę, może być stosowany do wszystkich rodzajów skóry, za wyjątkiem skóry bardzo opalonej. Zasada zabiegu opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy. Zjawisko to polega na podgrzaniu w skórze struktur zawierających barwniki takie jak melanina. Usunięcie włosów jest możliwe, dzięki przegrzaniu mieszków włosowych (cebulek) przez impuls światła do temperatury ok. 70°C wystarczającej do ich zniszczenia. Musimy pamiętać, że usuwamy tylko włoski w fazie aktywnego wzrostu (tzw. anagen), dlatego jest potrzebna seria zabiegów. Równocześnie otaczająca włosy skóra zawierająca mniej barwnika podgrzewa się w znacznie mniejszym stopniu, dzięki czemu nie dochodzi do jej poparzenia. Jak z tego wynika, im ciemniejsze włosy i jaśniejsza skóra tym zabieg jest skuteczniejszy. Dlatego przed zabiegiem depilacji laserem skóra nie powinna, a raczej nie może być mocno opalona.

Dlaczego Laser diodowy Light Sheer jest najlepszym urządzeniem dostępnym na rynku?

Odpowiedź jest prosta - jest urządzeniem najskuteczniejszym. Potwierdza wieloletnie doświadczenie oraz wielokrotnie publikowane wyniki badań klinicznych. Klientki często przychodzą po serii zabiegów IPL niezadowolone z efektów (gdyż zabiegi IPL często są tańsze). Później trafiają na zabieg laserem Light Speer i są wręcz zaskoczone, że to rzeczywiście działa!

Serdecznie zapraszamy do naszej kliniki:

Innovation Beauty
2 Notre Dame Mews
Northampton, NN1 2BG

Read 3668 times
Mirosław Drozd

Redaktor

Portal dla Polaków w Northamptonshire: wiadomości z regionu i kraju, wydarzenia, praca, katalog lokalnych firm

Skontaktuj się z nami!

ALPHA Project - wydawca portalu NorthamptonPL.com
31 Irthlingborough Road, Wellingborough,
NN8 1NW

T: 01933 805 606
M: 07577092069, 7972757317
E: info@northamptonpl.com

Pozostań w kontakcie

Zajrzyj do nas. Nie przegap ważnych informacji.

facebook   youtube

Copyright © 2017 NorthamptonPL.com Site. All Rights Reserved.
Designed by ALPHA Project